Image

Online bedemøde
14. januar kl 19:00 - 21:00

Evangelisk Alliance bedeuge 2021
TIL BØN FOR VORES BY OG LAND!

Vi må bede sammen på en anderledes måde i år, derfor er vi en flok præster og ledere fra Randers der har valgt at arrangere dette online bedemøde den 14. januar. Lad os se mulighederne frem for begrænsningerne i tiden vi lever i.

Hvordan gør du for at deltage?
Klik på linket og udfyld, så modtager du inden mødet den 14. januar relevante informationer på din e-mail. Rent praktisk vil der være mulighed for at koble på med live lovsang fra kl 18:30 hvor Silas Lundager Urban med flere streames fra Den Evangeliske Frikirke i Randers, kl 19:00 vil der være en kort velkomst, lovsangen fortsætter til ca.19:30 hvor der vil være et ord, herefter vil man blive delt ud i "breakout rooms" hver gruppe har en til at facilitere bøn. Til sidst samles vi til fælles afslutning med alle skærme.

Klik her for at tilmelde dig.